Не запираат пофалните зборови за играта на Богдановиќ (Видео)

Bogdanovic1

Тимот на светот го победи американскиот состав со резултат од  155:124 на НБА Ол-стар викендот кој се одржа во Лос Анџелес, а сите погледи ги доби Богдан Богдановиќ, кој на крајот го доби МВП признанието на натпреварот познат како „Ѕвезди во подем“. Српскиот репрезентативец го стартуваше натпревар од клупата, но постигна 26 поени со серија тројки со кои го привлече вниманието на себе.

Иако, ,,Ол-стар” натпреварот помина, сеуште не запираат коментарите за одличните игри на Богдановиќ. Дури коментаторот проговори и српски за фантастичните игрите на Богдановиќ.

Facebook Коментари