Поврзете се со нас

Шпанија

Не мрда од Мадрид: Симеоне ќе потпише нов договор со Атлетико Мадрид 

Објавено

на

foto: twitter.com/Atleti

Аргентинскиот стратег, Диего Симеоне и во иднина ќе го води шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид.

Популарниот Чоло веќе 12 години е на клупата на популарните „душекџии“, период во кој на клубот му донесе две титули во Примера, две во Лига Европа и Супер Купот на УЕФА, но и пехари во Копа Дел Реј и Супер Купот на Шпанија.

Низ годините имаше и шпекулации за неговата иднина, можноста да си замине од сегашното место, ама тоа сценарио не се реализираше и нема да се реализира и во блиска иднина со оглед на тоа што Симеоне договорил продолжеување на соработката.

Двете страни се разбрале, ги договориле сите детали и останува само официјална потврда според која Симеоне ќе биде дел од Атлетико до 2027 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни