Поврзете се со нас

НБА

Не можеше да поверува што направи: Ѕвезда на Лејкерс моќно заби и ја скрши таблата (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс немаше сезона за паметење во НБА лигата, па затоа ова лето ќе мора да реши многу прашања меѓу кои секако и е иднината на крилниот центар, Монтрез Херел.

Додека се чека конечната одлука на оваа тема, Херел ја одржува во Атланта каде на еден меч имаше специјален потег, моќно забивање со кое ја скрши таблата како што тоа некогаш го правеше легендарниот Шекил О’Нил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @bradbsnapn

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни