Поврзете се со нас

Македонија

Не ја заборава старата љубов: Елмас се појави на тренинг на Работнички (ФОТО)

Објавено

на

Екипата на Работнички се подготвува за дуелот со Македонија Ѓорче Петров во Првата македонска лига, а во пресрет на таа скопска пресметка добија поддршка, ветар во грб од репрезентативецот, Елиф Елмас кој ги посети на денешниот тренинг.

Елмас кој е дете на составот од Дебар Маало не ја заборава старата љубов, а ова е уште еден доказ пред тој самиот да им се посвети на своите обврски во калчолигашот Наполи.

Само за потсетување Елиф по одличнита партии за „романтичарите“ се избори за трансфер во Фенербахче од каде пристигна во Неапол каде сезонава има сериозна улога во тимот кој е блиску до освојување на Скудетото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни