Поврзете се со нас

Свет

Не ја поштеди младата ѕвезда: Габриел му посака добредојде во националниот тим на новиот напаѓач на Реал (ВИДЕО)

Објавено

на

Бразил има натпревари против Колумбија и Аргентина во квалификациите за Светското првенство, два големи, сериозни предизвици за кои дефинитивно ќе мора да се даде максимумот, 100 проценти од секој играч за да се дојде до позитивни резултати.

За прв пат дел од сениорскиот национален тим е младата ѕвезда, фудбалерот кој е договорен од Реал Мадрид, талентираниот Ендрик.

Тој има добри изданија во Палмеирас и селекторот Фернандо Диниз се реши да му даде шанса да се докаже, но веќе на првите тренинзи со сонародниците виде дека нема воопшто да биде лесно да се наметне. Имено стоперот на Арсенал, Габриел му посака вистинско добредојде на напаѓачот и при еден дуел едноставно го „оддува“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни