Не им е тешко само на противниците: Како Меси си поигрува со соиграчите на тренинзите на Барселона (Видео)

mesi-suarez

Многупати сме видела како Лионел Меси си поигрува со противничките играчи и екипите на фудбалските терени, но воопшто не му е лесно и на соиграчите на Аргентинецот, а за тоа говори оваа компилација од тренинзите на Барселона.

На социјалните мрежи се врти едно видео во кое Меси едноставно, елегантно ги надмудрува колегите и ги тресе мрежите.

Facebook Коментари