Не е само „кралот“: Големи ѕвезди ќе застанат покрај Леброн во „Спејс Џем 2“

space_jam_2

Како што е познато ќе се снима продолжение на „Спејс Џем“ во кое во главна улога ќе биде Леброн Џејмс, но освен „кралот“ во новото издание на култниот кошаркарски филм ќе се појават и други големи имиња од НБА лигата, ама и од ВНБА.

Според информациите на американските медиуми свои улоги ќе имаат Ентони Дејвис, потоа бекот на Голден Стејт Вориорс, Клеј Томпсон, асот на Портланд Трејл Блејзерс, Демиен Лилард како и плејмејкерот на Хјустон Рокетс, Крис Пол. Исто така ќе биде присутни Дијана Тураси и сестрите Нека и Чини Огвумике.

Facebook Коментари