Поврзете се со нас

Свет

Не е само Црвена Звезда и руски гигант заинтересиран за Димитријевиќ

Објавено

на

Македонскиот кошаркар, Ненад Димитријевиќ би можел да си замине од Валенсија по само една сезона помината во овој шпански тим.

Интерес за 24 годишниот плејмејкер има од многу клубови, а пред неколку денови беше објавено дека и Црвена Звезда ја разгледува опцијата за негов ангажман.

Познатиот новинар специјализиран за европската коарка, Лука Далесандро денеска преку својот Твитер профил потврди дека рускиот гигант УНИКС Казан е заинтересиран во своите редови да го донесе Нено.

Рускиот тим веќе испратил понуда за кошаркарот, а од Валенсија дале дознаење дека ќе го пуштат да си оди само на перманентна основа, не како позајмен играч.

Инаку, УНИКС Казан е еден од најпознатите руски тимови, а минатата сезона го освои третот оместо во тамошниот шампионат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни