Поврзете се со нас

Шпанија

Не дозволи да има драма: Пења со две фантастични одбрани ја потврди победата на Барселона (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBarcelona_cat

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија и тоа откако славеше над третолигашот Унионистас де Саламанка со 3-1.

Балде режираше соло-бравура, Барселона направи пресврт против Унионистас (Видео)

Актуелниот шпански шампион и на овој меч не одигра онака како што сите очекуваат од него, екипата повторно покажа слабости, но со оглед на разликата во квалитет успеа да направи пресврт и да обезбеди пласман во наредната фаза во која за ривал сега ќе има тим од најсилниот ранг од Ла Лига.

Со погодоците на Кунде и Балде фаворитот дојде до 3-1, ама во самиот финиш повторно дојде до опуштање кое домаќините можеа да го искористат и да го однесат натпреварот во драма.

Имено во 90 минута голманот Ињаки Пења беше ставен на сериозен испит и за само неколку секунди имаше две фантастични одбрани со кои спречи Унионистас де Саламанка да дојде до втор гол на дуелот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни