Поврзете се со нас

Светски првенства

Не беше импресиониран од судењето: Легендарниот Колина си зборуваше сам со себе (ВИДЕО)

Објавено

на

Легендарниот италијански судија, Пјерлуиџи Колина на лице место го проследи дуелот меѓу Белгија и Канада на Светското првенство кој заврши со победа на фаворитот од 1-0.

Меѓутоа и на оваа средба имаше некои сомнителни, дискутабилни одлуки на судијата Џани Сиказве и неговите помошници вклучувајќи ја тука и ВАР собата, одлуки од кои по се изгледа не беше импресиониран, задоволен и славниот Колина кој сега е претседател на судиската комисија на ФИФА.

Италијанецот беше фатен од камерите како си зборува сам со себе што многумина го сфатија како знак дека е разочаран од тоа што го гледа од арбитрите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни