Поврзете се со нас

Олимписки игри

Не барајте полуд: Реми Галард сними оригинално видео за Олимписките игри и ги изнасмеа фановите

Објавено

на

Реми Галард како познат спортски комичар веќе десетина години наназад ја смее пошироката спортска јавност, но по се изгледа, најдобрите инспирации ги добива кога актуелни се Олимписките игри.

Галард еднаш успеа да се најде на теренот во финалето на францускиот Куп и беше дел од прославата на Лориен, а како човек кој ги има освоено срцата на најголем дел од фудбалските фанови, тој постојано се обидува да добие се поголема публика.

Францускиот чудак од Монпелје има веќе полни 46 години, но луди идеи не му недостасуваат и доказ за тоа е најновото видео за игрите во Токио.

Јутјуберот смисли оригинални начини да долови повеќе спорта од Олимписките игри, а како минаа неговите сонародници погледнете во продолжение.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни