НБА Топ 5: Вестбрук со луцидно додавање ја збуни одбраната на Репторс, Ибака полета во Торонто, Хејс го скрши обрачот (Видео)

rasel

Четири средби беа одиграни во НБА лигата, а на нив поуспешни беа гостинските тимови кои остварија три победи.

Од овие дуели беше направен избор на најдобрите акции, па така имаме Топ 5 листа во која се Вестбрук и Капела од Хјустон, Херис од Филаделфија, Ибака со летот против „ракетите“, а тука се и супер забивањата во режија на Хејс и Кели Убре. Ужувајте!!!

Резултати:
Вашингтон – Филаделфија 119:113
Њујорк – Денвер 92:129
Торонто – Хјустон 109:119
Њу Орлеанс – Феникс 132:139

Facebook Коментари