Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Тејтум во елемент за ерупција на „Ти-Ди Гарден“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ESPNStatsInfo

Екипата на Бостон Селтикс обезбеди пласман во финалето на источната конференција, а за тоа најзаслужен е Џејсон Тејтум.

На седмиот меч, „мајсторката“ против Филаделфија која се играше во „Ти-Ди Гарден“ збесна и уфрли дури 51 поен што е рекорд на еден натпревар во НБА лигата кога се работи за оваа фаза, решавачки натпревар во ваква серија.

Токму Тејтум ги има и најдобрите потези на денот, првиот е негова соло мајсторија, втората пак е цепелинот кој беше во соработка со центарот Вилијамс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни