Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Тејтум го „прегази“ Краудер и со жестоко забивање ја заврши акцијата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Бостон Селтикс го победи Мајами Хит и се врати во игра во финалната серија во источната конференција.

„Келтите“ одиграа квалитетно низ целиот натпревар, ја диктираа играта, темпото и сосема заслужено дојдоа до првото славеје во третата битка со „жешките“. Од НБА ги одбраа најдобрите потези на денот, а местото број еден е резервирано за Џејсон Тејтум и неговото супер забивање откако претходно се ослободи од Краудер.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни