Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Таунс со моќно забивање го размрда „Медисон Сквер Гарден“, Вигинс ги запали навивачите на „воините“(ВИДЕО)

Објавено

на

Само две средби се одиграа во НБА лигата, а на истите победи остварија Голден Стејт Вориорс и Минесота Тимбервулвс.

Од средбите во Њујорк и Сан Франциско беа избрани најдобрите потези на денот, листа која ја предводат некогашните први пикови на драфтот Ендрју Вигинс (Голден Стејт) и Карл-Ентони Таунс (Минесота) кои имаа супер квалитетни забивања.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни