НБА Топ 5: Страшна банана на Тајс над Адетокумбо, Рубио подели асистенција преку целиот терен за атракција на Ејтон (Видео)

tajs blok

Пет натпревари се одиграа во НБА лигата, а од нив беа одбрани петте најдобри акции и моменти.

Инграм имаше брилијантна, најдобра партија во кариерата против Јута Џез и на прегледот го има со два потези, тука е Тајс од Бостон кој можеби ја залепи „бананата“ на годината и тоа врз Адетокумбо, потоа „воинот“ Паскал со супер атракцијата против Денвер за да листата ја затвори Рубио со маестралната асистенција до Ејтон и тоа преку целиот терен.

Facebook Коментари