Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Страшен цепелин на Тејтум и Вилијамс, Вајт му даде уште еден „живот“ на Бостон (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ESPNStatsInfo

Бостон Селтикс славеше над Мајами Хит во шестиот меч во финалната серија на Истокот, резултат со кој дојде до 3-3 во серијата или поточно се избори за „мајсторка“ која ќе го одлучи патникот во големото финале.

Голема драма, борба донесе дуелот на Флорида, а од него НБА избра пет најдобри моменти, потези во кои ќе можете да уживате во наредниве 93 секунди.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни