Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Симонс му заби во лице на Капела, атракција на Мен преку „џинот“ Гобер (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата ни донесе два нови дуели од плејофот на кои до победи стигнаа кошаркарите на Атланта Хокс и Лос Анџелес Клиперс кои поведоа со 3-2 во дуелите со Филаделфија 76 и Јута Џез.

Дуелите во Филаделфија и Солт Лејк Сити донесоа неизвесност, борба, жар, но и квалитетни акции, потези од кои неколку се издвоија и се најдоа на Топ 5 листата на денот. Уживајте во овие мајстории!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни