Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Сиакам со моќна атракција ја круниса соло акцијата во „Ти-Ди Гарден“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/NBAFRANCE

Бостон Селтикс издвојува уште една победа против Индијана Пејсерс и сега води со 2-0 во финалето на источната конференција во НБА лигата.

„Келтите“ рано утрово беа далеку посигурно и поубедливи за разлика од првиот натпревар и славеа со 126:110 со што се чекор поблиску до пехарот во својата дивизија.

Од „Ти-Ди Гарден“ ги имаме најдобрите потези на денот, листа во која ги имаме Тејтум и Браун како главни актери од Бостон и Топин и Саикам од гостите со тоа што Камерунецот е број еден со соло акцијата заокружена со забивање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни