Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Шоу на Јанг против Орландo, „циркуски“ кош на Сагс (ВИДЕО)

Објавено

на

Во НБА лигата се одиграа два натпревари на кои триумфи остварија екипите на Индијана Пејсерс и Атланта Хокс во соочувањата со Милвоки Бакс, односно Орландо Меџик.

Од овие пресметки беа селектирани најдобрите потези и Топ листата има пет моменти во кои во главна улога е Јанг кој делеше мајсторски асистенции вклучувајќи ја и онаа за победа на „јастребите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни