Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Пол со луди асистенции ја растури одбраната на Денвер, Јокиќ му намести моќно забивање на Гордон (ВИДЕО)

Објавено

на

Во НБА лигата беше одигран само еден меч и тоа во Аризона каде Феникс Санс беше подобар од Денвер Нагетс и со тоа поведе со 2-0 во полуфиналната серија на Западот.

Ова беше дуел кој понуди добри акции, потези, па од НБА лигата ги одбраа најдобрите и ги ставија на Топ листата на денот. На одбројувањето е фантастичниот Крис Пол кој ја газеше одбраната на Денвер со својот танц и луцидни додавања, а тука и и Никола Јокиќ кој со фантастичен пас му намести атракција на летечкиот Арон Гордон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни