НБА Топ 5: Пол го прошета Роуз, па подели асистенција за атракција на летечкиот Грин (Видео)

Пет потези се најдоа на најновата НБА Топ 5 листата од четирите средби кои се одиграа во најактрактивниот и најквалитетниот шампионат на светот.

Потегот, акцијата на денот е во режија на дуото од Хјустон Рокетс, Крис Пол и Џералд Грин. Пол прво добро го извози Дерик Роуз по што му асистираше на Грин кој со атракција ја комплетираше акцијата.

Facebook Коментари