Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Моќниот Адетокумбо го разби кошот на Атланта (ВИДЕО)

Објавено

на

Саботната програма во НБА лигата ни донесе три натпревари на кои победи остварија Милвоки Бакс, Орландо Меџик и Бостон Селтикс.

Од тие три натпревари ја имаме новата топ листа која број пет мајстории, листа која ја предводи Адетокумбо кој имаше супер забивање во негов стил во соочувањето со „јастребите“ од Џорџија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни