Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Моќна „банана“ на Адебајо над Браун, Хиро и Батлер ја запалија публиката во Мајами (ВИДЕО)

Објавено

на

Започна конференциското финале на Истокот во НБА лигата, а првата победа ја однесе Мајами Хит кој славеше над Бостон Селтикс со 118-107.

„Жешките“ добија само една од четирите четвртини, но тоа беше доволно за победнички старт на серијата. Од дуелот во Мајами беа извлечени најдобрите пет моменти, акции, листа која од врвот ја предводи Адебајо со блокадата над Браун.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни