Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Мидлтон и Адетокумбо со моќен цепелин го разбија Голден Стејт (ВИДЕО)

Објавено

на

Пет натпревари се одиграа во НБА лигата и на истите победи остварија Милвоки Бакс, Денвер Нагетс, Оклахома Сити Тандер, Мемфис Гризлис и Њу Орлеанс Пеликанс.

Од овие пет средби беа извлечени најдобрите моменти, па најновата Топ листа број пет потези, листа која ја предводат асовите на Милвоки, Мидлтон и Адетокумбо со моќниот цепелен против Голден Стејт Вориорс како и Портис кој погоди тројка со звукот на сирената против истиот ривал.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни