Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Мичел танцуваше против Клиперс, Јанг и Капела го надлетаа Ембид (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимовите на Јута Џез и Филалдефија остварија победи на дуелите кои рано утрово се одиграа во НБА лигата, а тоа значи дека „џезерите“ поведоа со 1-0 против ЛА Клиперс и дека „76-ките“ израмнија на 1-1 против Атлана Хокс.

Двате средби донесоа квалитетна кошарка, а со тоа и одлични потези кои добија место на најновото Топ одбројување.

Истото го отвара со неговиот „танц“, тројка пред истекот на нападот, додека пак број еден е дуото на „јастребите“ Јанг и Капела со цепелинот над Ембид.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни