Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Мајстории на Дончиќ, Едвардс е број еден (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/MovistarNBA

Далас Маверикс ќе биде ривалот на Бостон Селтикс во големото финале на НБА лигата.

Клубот од Тексас славеше во Минеаполис со 124:103 и со 4-1 ја затвори пресметката во западната конференција. Од битката во Минеаполис се издвоени пет најдобри моменти, акции во кои во главна улога се Лука Дончиќ, Ентони Едвардс и Дерик Џоунс Џуниор.

Cup tree provided by Sofascore

Уживајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни