НБА Топ 5: Магионичарот Дончиќ овозможи атракција на Пауел, Портер Џуниор го уништи Пел (Видео)

luka d

Пет натпревари беа одиграни во НБА лигата, а од нив стандардни беа одбрани потезите на денот.

Овојпат имаме Топ 5 листа во која на врвот е младиот Портер Џуниор од Кливленд со супер забивањето против Филаделфија, но тука се уште Лука Дончиќ со луцидното додавање за Пауел, како и Берет, Хејс и Сабонис.

Facebook Коментари