Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Магична асистенција на Кампацо за лесна реализација на Денвер (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

НБА лигата донесе само два натпревари на кои триумфи остварија Денвер Нагетс и Јута Џез. Меѓутоа овие средби освен по победите на споменатите екипи ќе останат запаметени по потезите кои се најдоа на најновата Топ листа.

Имаме пет акции, моментисо тоа што листата ја предводи Кампацо од Денвер кој ја покажа својата магија на дело, па со луцидна асистенција низ нозе овозможи ленса реализација на Морис.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни