Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Магична асистенција на Дончиќ за атракција на Џоунс Џуниор (ВИДЕО)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/dallasmavs

Оклахома Сити Тандер и Бостон Селтикс како гости остварија победи во дуелите со Далас Маверикс и Кливленд Кавалирс со таа разлика што за првите тоа донесе израмнување на серијата на 2-2, а за вторите водство од 3-1 во полуфиналето на Истокот.

НБА лигата од дуелите во Далас и Кливленд направи селекција и ги издвои петте најдобри моменти, топ листа која се отвара и затвара со мајсторски асистенции во режија на Ирвинг и Дончиќ.

Кајри испорача топка на „тацна“ за центарот Гафорд, додека пак Лука имаше атрактивен цепелин во соработка со Џоунс Џуниор.

Cup tree provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни