Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Луда тројка на Притчард со звукот на сирената, моќни блокади и цепелини (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/NBAFRANCE

Бостон Селтикс славеше над Далас Маверикс со 106:88 и со тоа официјално ја затвори серијата во финалето на НБА или поточно по 18. пат беше крунисан за шампион во најдобрата лига на светот.

Со 4-1 „келтите“ дојдоа до пехарот кој сега ги прави број еден организација, односно го остави зад себе лутиот ривал Лос Анџелес Лејкерс.

Од петтото соочување во „Ти-Ди Гарден“ ги имаме најубавите моменти, листа која ја предводи плејмејкерот Притчард со лудата тројка од половина терен на крајот на втората четвртина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни