НБА Топ 5: Луцидна асистенција на Јокиќ, моќна завршница на Брогдон, Џонс леташе во Тексас (Видео)

jokic

Два мече беа на програмата во НБА лигата, а истите гои добија Сан Антонио Спарс и Индијана Пејсерс. Од пресметките во Тексас и Колорадо беа извлечени петте најдобри моменти и ставени на најновата Топ листа на која се Јокиќ, Брогдон, Џонс Џуниор… Уживајте во овие мајсторски акции и потези.

Facebook Коментари