НБА Топ 5: Ленард залепи „банана“, па го „нокаутираше“ Дончиќ со забивање (Видео)

lenard zabiva

Еден меч се одигра во НБА лигата, па токму од таа пресметка меѓу Далас Маверикс и Лос Анџелес Клиперс ни доаѓаат петте најдобри потези на денот.

Во центарот на вниманието се Лука Дончиќ и Кавај Ленард со тоа што на крајот тој што слави е ѕвездата на Клиперс која во првиот дел покажа како знае да одигра на двете страни на теренот, па така прво додели „банана“ по што се отвори контра која ја заврши со забивање над репрезентативецот на Словенија.

Facebook Коментари