Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Леброн и Дејвис со цепелин кој не се брани (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.espn.in/nba/

Тимот на Лос Анџелес ја совлада Индијана Пејсерс со 123:109 и на тој начин го освои првото издание на новото натпреварување, НБА Купот.

„Езерџиите“ покажаа квалитет, искуство потребно за вакви натпревари и дојдоа до пехарот кој може да им значи во продолжението од оваа сезона. Од финалната средба во Лас Вегас ги имаме најубавите акции, топ листа која ја предводи дуото на Лејкерс, Џејмс-Дејвис кое имаше атрактивен цепелин кој не се брани.

Ова се мајсториите на денот

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни