НБА Топ 5: Леброн и Дејвис со шоу во „Стејплс Центарот“, Холидеj го извози Литл (Видео)

dejvis

Од четирите натпревари кои се одиграа во НБА лигата беа одбрани петте најдобри потези од кои во три се инволвирани ѕвездите на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис.

Џејмс и Дејвис уште еднаш потврдија дека се мајстори за супер атрактивни завршници, а такви потези имаа и членовите на Њу Орлеанс, Инграм и Холидеј.Уживајте во наредните 100 секунди.

Facebook Коментари