Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Кари погодуваше под прекршок, Грин „лепеше банани“, Пул си поигруваше со Далас (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Голден Стејт Вориорс ја доби првата битка со Далас Маверикс и поведе во финалната серија во западната конференција.

Домаќините беа далеку подобар, порасположен ривал на на двете страни на теренот и заслужено дојдоа до триумф со кој направија исчекор кон ново финале во НБА лигата.

Од средбата во Сан Франциско беа избрани најдобрите потези, а на Топ 5 листата доминираа асовите на „воините“ како Кари, Пул, Грин, додека Фини-Смит ја спасува честа на составот од Тексас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни