НБА Топ 5: Кари мајсторски асистира, Томпсон атрактивно реализира за ерупција на публиката во Оукленд (Видео)

Екипата на Голден Стејт Вориорс ја однесе победата во првата пресметка со Портланд Трејл Блејзерс во финалето на Западната конференција.

Клучни за триумфот беа Стеф Кари и Клеј Томпсон, двоец кој го има и акцијата на денот во НБА лигата. Плејмејкерот испрати перфектна топка преку целиот терен, а Томпсон со атракција ја крена на нозе публиката во „Оракл Арена“.

Facebook Коментари