Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Јокиќ измисли кош од невозможна позиција, соиграчите се фаќаа за глава (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Кошаркарите на Денвер Нагетс славеа над Лос Анџелес Клиперс со 111-98 со што се изборија за седми натпревар, мајсторка која ќе го даде противникот на Лос Анџечес Лејкерс во финалето на западната конференција.

Најдобар на средбата беше Никола Јокиќ кој уфрли 34 поени со 14 скокови, 7 асистенции, 1 блокада и 1 украдена топка, а воедно го имаше и потегот на денот благодарение на постигнатата тројка над Морис од невозможна позиција со една нога.

Нападот истекуваше, српскиот центар мораше да шутира и успеа да погоди тројка со која ги збесна играчите на клупата, додека пак за глава се фати Мареј.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни