Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Ирвинг со атрактивни потези ги запали навивачите на Далас, магија на Мичел против Бостон (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/NBAspain

Далас Маверикс и Бостон Селтикс беа тимовите кои остварија победи на плејоф средбите со Оклахома Сити Тандер, односно Кливленд Кавалирс во НБА лигата.

Од двата дуели беа селектирани, избрани најдобрите мајстории кои добија место на новата Топ листа која брои пет потези.

Во главна улога дефинитивно е плејмејкерот на Далас, Ирвинг кој го имаме во улога на асистент, но и на човек за одлука.

Меѓутоа број еден е Мичел со својата мајсторија, елегантен дриблинг и тројка против „келтите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни