Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Хауард мајсторски асистира, Дејвис атрактивно реализира (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Тимот на Лос Анџелес Лејкерс ја оправда улогата на фаворит и славеше во првиот меч против Мајами Хит во големото финале во НБА лигата.

„Езерџиите“ имаат бавен почеток на средбата, но потоа фатија ритам, воспоставија контрола, го преземаа водството и не го испуштија докрај за водство од 1-0 во оваа серија.

Од овој меч НБА ги одбра најдобрите моменти, потези, а местото број еден е резервирано за дуото центри на Лос Анџелес, Двајт Хауард и Ентони Дејвис, првиот имаше мајсторско додавање во колегата по што следеше атрактивно забивање.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни