НБА Топ 5: Харден и Вестбрук ја запалија публиката во Хјустон, супер атракција на Холмс (Видео)

harden

Пет моменти ја одбележаа минатата ноќ во НБА лигата, а потегот број еден беше дело на центарот на Сакраменто Кингс, Рашон Холмс кој го скрши обрачот на Денвер Нагетс.

На листата е и Џејмс Харден со неговата игра во одбрана и мајсторскиот цепелин кој го изведоа со Расел Вестбрук, но и Ембид, Антетокумбо и Нето. Ужувајте!!!

Facebook Коментари