Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Гилџес-Александер со елегантни потези ја „распара“ одбраната на „кралевите“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/okcthunder

Само два натпревари се одиграа во НБА лигата, а до победи во истите стигнаа екипите на Бостон Селтикс и Оклахома Сити Тандер.

Од соочувањата во Мајами и Оклахома беа избрани најдобрите потези на денот, а позицијата број еден е наменета за Шеј Гилџес-Александер кој во свој стил со елегантни потези ја „распара“ одбраната на Сакраменто Кингс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни