Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Ембид лесно го реши Јокиќ, Ален и Бил го имаат потегот на денот (ВИДЕО)

Објавено

на

Три натпревари се одиграа во НБА лигата, три средби кои завршија со победи на Филаделфија Севентисиксерс, Феникс Санс и Лос Анџелес Клиперс.

Пет потези од овие пресметки се најдоа на најновата Топ листа која ја отвара Ембид кој лесно го реши Јокиќ, а ја затвара Ален кој одигра фантастично на двете страни на теренот, прво додели блокада, па совршена топка до Бил за атракција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни