Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Едвардс со супер забивање против Денвер, Мареј со чудесна тројка од преку половина терен (ВИДЕО)

Објавено

на

Денвер Нагетс и Индијана Пејсерс беа тимовите кои остварија победи на плејоф средбите во НБА лигата, триумфи кои им овозможија да израмнат на 2-2 во пресметките со Минесота Тимбервулвс, односно Њујорк Никс.

Пет мајстории беа избрани од дуелите, потези за Топ листата на која во акција ги имаме Гордон, Едвардс, Мареј, Топин…

Cup tree provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни