Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Дончиќ си поигра со ветеранот Пол, Батлер летна високо за атракција (ВИДЕО)

Објавено

на

Феникс Санс и Мајами Хит ги однесоа победите во пресметкте против Далас Маверикс и Филаделфија 76 со што повторно поведоа во полуфиналните серии на Западот и Истокот, овој пат со 3-2.

Доминатни беа „сонцата“ и „жешките“ во овие петти натпревари од битките, натпревари кои донесоа убави моменти, па од нив е составена најновата Топ 5 листа.

Истата ја отвара Дончиќ кој покажа како се игра еден на еден против ветеранот Пол, додека местото број еден е резервирано за Батлер и атракцијата по промашувањето на Такер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни