Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Дончиќ шоу во Далас (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/MovistarNBA

Далас Маверикс не ја искористи првата меч топка во пресметката со Минесота Тимбервулс, меч топка која ја имаше на домашен терен во „Американ Ерлајнс Центарот“.

Избраниците на Џејсон Кид загубија со 105:100 и сега водат со 3-1 што значи дека се уште имаат во свои раце, поточно потребен им е само уште еден триумф за да закажат големо финале со Бостон Селтикс.

НБА лигата ги избра најубавите моменти од дуелот кој се одигра рано утрово, топ листа која дефинитивно минута во знакот на Лука Дончиќ и Кајри Ирвинг.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни