Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Дончиќ покажа дел од својата магија, Браун леташе високо во Далас (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/NBAFRANCE

Кошаркарите на Бостон Селтикс дојдоа до третата победа во финалето со Далас Маверикс (106:99), прва во Тексас со што се на чекор од титула и испушување на историја во НБА лигата каде најтрофеен клуб во ова натпреварување.

Гостите и во Далас потврдија дека во моментов се едноставно поквалитетна екипа од Дончиќ, Ирвинг и компанија и тоа во ситуација во која одново не можеа да сметаат на центарот Порзингис поради повреда.

Од дуелот во „Американ Ерлајнс Центарот“ ги имаме најубавите моменти, листа која ја отвара Лука со танцот, магијата против Тејтум, а ја затвара Браун со високиот лет и атракција во завршницата на третата четвртина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни