Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Дончиќ погоди тројка од логото на „воините“, Томпсон покажа дека може да „лета“ и забива (ВИДЕО)

Објавено

на

Голден Стејт Вориорс славеше над Далас Маверикс со 126-117 во единствената средба која се одигра во НБА лигата.

„Воините“ со овој триумф поведоа со 2-0 и направија уште еден исчекор кон пласман во големото финале. Средбата во Сан Франциско беше квалитетна, возбудлива, па од истата беа избрани најдобрите потези.

На листата ги имаме Дончиќ со тројката од логото на „воините“, Пул со мајсторската асистенција до Луни, но пред сите е Томпсон со своето забивање, потег кој ретко го прави во кариерата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни