Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Дончиќ мајсторски го „стопи“ Феникс (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Далас Маверикс му одржа лекција на Феникс Санс во шестиот меч од полуфиналната пресметка на Западот или поточно дојде до 3-3 во оваа серија што значи дека мајсторка ќе го одлучи патникот во финалето на оваа конференција,

Во овој триумф блескаше Дончиќ со 33 поени, а неколку негови потези се најдоа на најновата Топ листа. Лука мајсторски забиваше, погодуваше тројки откако прво си поигруваше со Пол, но токму Словенецот беше и жртва на Ејтон при најдобриот потег на денот во НБА лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни