Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Дончиќ и Гафорд ја запалија публиката во Далас, Едвардс „згрми“ со брутално забивање (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Далас Маверикс го доби и третото соочување со Минесота Тимбервулс во финалето на западната конференција во НБА лигата.

Четата на Џејсон Кид овојпат славеше со 116:107 и води со убедливи 3-0 во серијата, поточно има отворен пат за место во наредната фаза, битката за титулата.

Од битката во „Американ Ерлајнс Центарот“ ги имаме најдобрите моменти, акции или севкупно пет мајстории кои ги предводи младата ѕвезда на „волците“, Едвардс кој е експлозивен играч и знае високо да лета, па така овојпат „згрми“ преку Гафорд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни